Opanuj długi w 3 krokachNapisane przez On 7 kwietnia 2020

kobieta upomina swoje męża opanuj długi

Dziś na głównych alejach miast najwięcej znajdziesz firm z sektora bankowego. Obrót gotówką i kredytami stały się masowym i bardzo dostępnym produktem. Niekiedy wystarczy dowód i w 15 minut pieniądze są na koncie. Bardzo łatwo jest się zatracić i wpaść w długi. Niezależnie od powodu zadłużenia (brak świadomości, oszustwo, zła inwestycja czy bankructwo firmy), opanuj długi w  3 krokach

Niebawem będę prowadził bezpłatne szkolenie przez Internet w tym temacie. To jest w 100% bezpłatne. Jeśli chcesz skorzystać z tej wiedzy to Kliknij w ten link i wpisz się na listę uczestników.

Opanuj długi – zatrzymaj się, pomyśl i uświadom sobie skalę zadłużenia.

Musisz zacząć od siebie, żeby móc oczekiwać pomocy i wsparcia. Twoja świadomość tego, że jest źle, jest kluczowa, bo wtedy powstaje potrzeba zmiany tej sytuacji i szukania pomocy wśród rodziny oraz specjalistów od finansów. Dopóki Ty będziesz bagatelizował sprawę i zaciągał kolejne zadłużenie, aby spłacić to wymagane na teraz, problem będzie tylko rósł. Tak samo jest z papierosami czy alkoholem. Jeśli konsument nie widzi problemu i zagrożenia dla siebie i swoich bliskich, to zatruwa się latami.

Opanuj długi – poinformuj rodzinę i najbliższych o swoim problemie.

Walka w pojedynkę i w poczuciu tajemnicy prowadzi do wyniszczenia psychicznego i jest tykającą bombą oraz finalnym zagrożeniem finansowym dla otoczenia, jeśli w porę nie podejmie się odpowiednich kroków. Brak rozdzielności majątkowej może doprowadzić w tej sytuacji do tragedii finansowej całej rodziny. Dlatego im szybciej zaangażujesz w rozwiązanie problemu najbliższych, tym są większe szanse na zniwelowanie problemu.

Opanuj długi – zrób porządek w swoim budżecie domowym i wypisz wszystkie zobowiązania.

Zacznij od najdroższych kredytów, kończąc na tych korzystnych. Kluczową zasadą podejścia do spłaty długów jest rozpoczęcie spłaty i regulowania najdroższych pożyczek. Dlatego ta lista jest tak istotna. Wiele osób robi błąd i rozdziela wyznaczoną kwotę po równo do wszystkich banków, co w efekcie nic nie daje, bo kwoty są zbyt niskie, żeby odrobić chociażby odsetki karne. Dlatego jeśli masz np. 6 zobowiązań to wybierz 1-2 najdroższe i zacznij je spłacać doprowadzając do ugody. Gdy to osiągniesz, przejdź do następnych zobowiązań z listy.

Moja rada

Pamiętaj, żeby przede wszystkim odbierać korespondencję, wiedzieć  i mieć świadomość w jakim kierunku idzie windykacja należności. Banki komercyjne potrafią poczekać nawet rok zanim uruchomią sąd i komornika. Firmy chwilówkowe działają zdecydowanie szybciej i ich odsetki karne są lichwą, zatem nie wpadaj w panikę, tylko ułóż plan działania. W tym pomoże Ci prawnik lub kompetentny doradca finansowy.

 

Blog Finansowy

Komentarze są wyłączone.