Świadomy zakup ubezpieczenia dla dzieciNapisane przez On


Dzieci to nasz skarb i chcemy dla nich tego, co najlepsze. Często wyrażamy to poprzez inwestowanie w edukację, ubrania, gadżety czy zabawki. Jednak nic bardziej jak bezpieczeństwo naszych dzieci cieszy nas najbardziej. I o to każdy rodzić powinien zadbać najlepiej jak potrafi. Nie wszystko jako rodzice możemy przewidzieć, ale wiele zagrożeń dotyczących zdrowia możemy zabezpieczyć. A zdrowe dziecko to szczęśliwe dziecko. W tym artykule podpowiem Ci, jak interpretować potrzeby zabezpieczeń dzieci.

Dzieci powinniśmy zabezpieczyć w 3 obszarach:

Poważne zachorowania – to bardzo istotny temat, ponieważ skutki mentalne i finansowe takiego zdarzenia są zbyt poważne. Na pewno widzisz wiele akcji w mediach społecznościowych, kiedy to rodzice zbierają środki na operacje czy rehabilitacje, bo właśnie się coś stało. To bardzo wyczerpujący i emocjonalny moment, bo uzależnienie od dobrego serca innych ludzi lub fundacji i niemoc finansowa rodziny doprowadza do skrajnych emocji. Od takich zagrożeń są bardzo dobre ubezpieczenia, które gwarantują wypłatę konkretnych kwot typu 100 tys. zł np. przy diagnozie nowotworu i dodatkowe opcje jak dostęp do światowych klinik i najlepszych lekarzy kosztują około 60 zł miesięcznie. Myślę, że każdego rodzica stać na taki produkt, kwestia tylko świadomości.

Szkolne NNW – to takie minimum, zresztą często wymagane przez szkole. Nieszczęśliwe przypadki się zdarzają, takie jak skręcenia i złamania i od tego właśnie jest grupowe ubezpieczenie NNW, które kosztuje między 50, a 100 zł rocznie w zależności od opcji i kwot.

Kapitał na start w dorosłość – choroby i nieszczęśliwe wypadki mogą się zdarzyć, ale nie muszą. To, co wydaje się oczywiste, to moment, w którym nasze dziecko wejdzie w dorosłość. Jest to wiek około 25 roku życia, kiedy kończy studia, czy praktyki zawodowe i zaczyna myśleć o dorosłym życiu. Pieniądze wtedy są bardzo potrzebne, czy to na wkład własny na mieszkanie, czy start w biznesie. Rodzic może o to zadbać, zakładając najlepiej tuż po urodzeniu program oszczędnościowy dla dziecka w formie ubezpieczenia na dożycie. Są firmy ubezpieczeniowe, które gwarantują wypłaty po okresie umowy zapisanych kwot niezależnie od warunków rynkowych. Każde dziecko byłoby bardzo wdzięczne i szczęśliwe gdyby otrzymało np. 50 tys. na start w dorosłość.

Bezpieczeństwo finansowe i zdrowie to dwie bardzo istotne kwestie w życiu każdego człowieka. Nasze dzieci na to zasługują. Pomyśl o ich przyszłości jak najszybciej. Jeśli potrzebujesz profesjonalnego doradztwa w tym zakresie, odezwij się do mnie koniecznie, a pomogę Ci stworzyć idealny plan zabezpieczenia teraźniejszości i przyszłości Twojego dziecka.

Blog Finansowy

Komentarze są wyłączone.